اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.


افزودن پرسش

ورود

اکنون ثبت نام کنید

با ثبت نام در سایت، در ایجاد پرسش، پاسخ و دیدگاه آزاد خواهید بود و همچنین میتوانید از مزایای ثبت نام با توجه به میزان امتیازات خود استفاده نمایید.

رابطه قبل از ازدواج

نسل جدید دارای تحولات اساسی در شیوه ایجاد روابط اجتماعی می باشد. همچنین شرایط رفاهی زندگی و روشهای زیستن با توجه به سرعت ایجاد تکنولوژی های جدید بسیار تغییر نموده است. لذا غالباً علاقه به ایجاد روابط دوستی و حتی جنسی قبل از ازدواج دیده می شود. به طوری که هم جوانان و هم خانواده‌ها دوستی‌های قبل از ازدواج را راحت‌تر می‌پذیرند و جوانان زمان‌های بیشتری را می‌توانند در کنار یکدیگر بگذارنند.

مفید یا مضر بودن روابط قبل از ازدواج بستگی به عوامل زیادی چون کیفیت آشنایی، سنت‌های فرهنگی، باورهای مذهبی، تربیت خانوادگی، ساختار جنسیتی خانواده و میزان تحصیلات دارد. اما بطور کلی می توان موارد زیر را به عنوان معایب رابطه جنسی قبل از ازدواج بیان کرد:

۱- رابطه جنسی در زن حس عشق را شعله ور میکند اما در مردان دقیقا برعکس این حس را کمرنگ تر میکند.

۲- بر خلاف عقیده بسیاری، رابطه جنسی نیاز به هیچ آموزشی ندارد و ادعای آموزش روابط جنسی و انواع پوزیشن ها، تنها بدلیل تبعیت از هوس می باشد.

3- اگر رابطه جنسی به ازدواج نیانجامد و به هر دلیل با شخص دیگری ازدواج صورت گیرد، مقایسه جنسی همسر با شخص یا اشخاص قبل از ازدواج بدون شک اتفاق خواهد افتاد. ضمن اینکه همسران معمولا با دانستن اینکه طرف مقابلشان رابطه جنسی قبل از ازدواج داشته به راحتی کنار نمی آیند و ممکن است باعث بدبینی شود.

۴- در روابط جنسی قبل از ازدواج خطر بارداری وجود دارد.

۵- در اینگونه روابط ممکن است زنان مورد سوء استفاده قرار بگیرند. زیرا حداقل طبق عرف و قوانین ایران، ایجاد روابط جنسی نامشروع برای زنان بسیار ناپسندتر است. ضمن اینکه باکرگی زنان در جامعه ما و بسیاری از جوامع دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است.

۶- بطور کلی حتی جذاب ترین دختران نیز پس از مدتی برای همسرشان عادی میشوند و جذابیت بسیار بالای اولیه را از دید آنها ندارند. در این شرایط تنها تعهد و وفاداری مرد میتواند باعث ثبات قدم و پایبندی او به همسرش شود.

نتیجه گیری: بر اساس تجربه، افرادی که در به تاخیر انداختن نیاز جنسی خود توانایی و کنترل بیشتری دارند، معمولا ازدواج های موفق تری دارند. در واقع بسیاری از افراد از نیاز جنسی خود به عنوان مرهمی برای زخم های روحی خود استفاده می کنند.

توصیه ما اینست که اگر واقعا به دنبال تشکیل زندگی موفق هستید هرگز تن به رابطه جنسی قبل از ازدواج ندهید تا بتوانید با دید باز و فکر آزاد، همسر مناسب خود را انتخاب کنید.

درباره روانشناستایید شدهمشاور

ارسال یک پاسخ